MH THREE TECHNOLOGIES

No-Code vs. Low-Code

Autor: Alica Bandžáková

Nízky kód alebo nekód? Ak ste z toho aj vy zmätený, pozrite sa s nami na ich rozdiely.

Inovatívne technológie ako No-Code a Low-Code prichádzajú na scénu a stávajú sa čoraz viac populárnejšími medzi vývojármi a podnikateľmi. V tomto článku sa bližšie povenujeme týmto technológiám, predstavíme ich prednosti a ukážeme vám, ako môžu pomôcť pri riešení rôznych biznis problémov.

No-Code

Čo je vlastne No-Code? Je to programovacia platforma, ktorá pomáha vytvárať aplikácie aj menej technicky zdatným používateľom. Takáto programovacia platforma využíva vizuálne a vývojové rozhranie, vo všeobecnosti má vopred vytvorené šablóny, pomocou ktorých môžu firmy, alebo aj bežní používatelia vytvárať vlastné aplikácie. No-Code platforma, platforma bez programovacieho kódu, nepotrebuje zadávať žiadne technické kódy, potrebné na tvorbu nových aplikácií. Platformy na vývoj No-Code (bez kódu) úzko súvisia s platformami na vývoj pomocou Low-Code, obe sú navrhnuté tak, aby urýchlili proces vývoja aplikácií.

Low-Code

Low-Code je rovnako programovacia platforma, ktorá vyžaduje minimálne kódovanie alebo žiadne. Je vhodná pre používateľov bez pokročilých znalostí kódovania. Nepotrebujete na ňu znalosť zložitých programovacích jazykov, na tvorbu aplikácií môžete využiť rôzne grafické rozhrania s použitím základnej logiky.

Tieto vývojové platformy sú navrhnuté tak, aby si každý používateľ vedel v nich vytvoriť vlastnú aplikáciu hodiacu sa práve preňho. No-Code platformy sú pohodlnejšie a jednoduhšie na ovládanie ako Low-Code platformy. Môžete jednoducho a ľahko vytvoriť akúkoľvek aplikáciu a nemusíte pritom čakať na žiadneho IT odborníka. Tento štýl platforiem je skôr vhodný pre tímy so špecializovanými požiadavkami a presne ohraničeným rozsahom. Na druhej strane Low-Code je viac prispôsobivý, je niekde na polceste medzi štandardným kódovaním a nekódovaním. Obe programovacie platformy poskytujú používateľom to najlepšie z oboch svetov.

Obe programovacie platformy poskytujú používateľom to najlepšie z oboch svetov.

Na No-Code platformu vám odporúčame Airtable, ktorý aj sami používame. Je ľahký na pochopenie, rýchly a ideálny pre firemné prostredie. Môžete mať všetky firemné procesy na jednom mieste. Vytvárať rôzne tabuľky, rozvrhy, prideľovať zadania a kontrolovať prácu vašich zamestnancov. Všetko dokážete vytvoriť vďaka najrôznejším šablónam, ktoré si viete prispôsobiť pre vaše potreby.

Nectain je podobná platforma ako Airtable, ktorá využíva Low-Code technológiu. Rovnako si viete vytvoriť ideálne online firemné prostredie pre všetky firemné procesy. Vďaka Low-Code platforme je Nectain viac prispôsobivý, navrhnete si ho presne podľa vašich predstáv.

Ak vás zaujali No-Code a Low-Code platformy, neváhajte nás kontaktovať s návrhom aplikácie vhodnej práve pre vás. Radi vám naimplementujeme pilotné riešenie vašej súkromnej aplikácie.